postheadericon Tradycyjne płytki ceramiczne do nowoczesnych wnętrz

Płytki podłogowe niezmiennie od lat cieszą się uznaniem w polskich domach. Są materiałem naturalnym (przetworzonym), trwałym, o wysokich walorach estetycznych i łatwej konserwacji i pielęgnacji. Czy – jako tradycyjny sposób wykończenia ścian i podłóg – pasują do wnętrz nowoczesnych?

Nowy styl, nowoczesny design
Nowoczesne wnętrza, z założenia odrzucają przepych. Większość aranżacji w stylu nowoczesnym (nie: futurystycznym) stawia na minimalizm, prostotę i oszczędność środków wyrazu. Wybór materiałów wykończenia wnętrz oraz mebli ogranicza się do koniecznego minimum, z bardzo przemyślanym wykorzystaniem każdego elementu. Płytki ceramiczne, zwłaszcza duże (np. 30 x 60 cm) w jasnych barwach potrafią uzyskać efekt pełen światła i optycznego rozciągnięcia przestrzeni. Takie wykorzystanie płytek odciąża pomieszczenie, nadając mu lekkości.
Jeśli zależy nam na industrialnym wyglądzie pomieszczenia, znajdziemy odpowiednio zaprojektowane płytki, pozwalające uzyskać taki efekt estetyczny. Chłodny, porowaty, niemalże „surowy” design niektórych płytek stanowi fantastyczne wykończenie loft’ów w wilgotnych pomieszczeniach – takie płytki kuchenne lub łazienkowe można oczywiście stosować również w pokojach, jednak tam preferowana jest surowa cegła lub beton.

Kolekcje pod obecne aranżacje
Większość producentów płytek ceramicznych wprowadziło do swojej oferty całe serie (kolekcje) płytek zaprojektowanych w konwencji obecnej aranżacji wnętrz.
Bogactwo wzorów i kolorów pozwala dopasować płytki nie tylko do ogólnej koncepcji wnętrza, ale i dokładnie przemyślanych detali. Rokrocznie producenci analizują trendy aranżacji pomieszczeń i w swoich kolekcjach wprowadzają modne barwy, na zasadzie podobieństwa lub kontrastu, z uwzględnieniem pożądanych deseni.
Co ciekawe, w momencie gdy wiele wnętrz ma nie współczesny, a wręcz futurystyczny wygląd (chłodne, połyskujące ściany wyłożone płytkami ceramicznymi), w ofercie producentów dalej sporą część oferty stanowią te tradycyjne – stonowane kolorystycznie lub imitujące drewno.

Comments are closed.

  • Najlepsze książki dla każdego

    Trudno powiedzieć, które książki są najlepsze. Każdy z czytelników ma różne gusty i to, co podoba się jednej osobie niekoniecznie może podobać się innej. Dawniej było z tym zdecydowanie lepiej. Książek wydawało się mniej, za to były one bardziej rozpoznawalne. Na przykład jeśli w gronie …
  • Uprawa ziemi

    Przy intensywnej i starannej uprawie ziemi i troskliwej pielęgnacji roślin, dobrze zagospodarowany ogródek jest w stanie podnieść budżet rodzinny rocznie o 4 tysiące złotych, tzn. o sumę wartości spożytych owoców i warzyw + kwiaty. Z punktu widzenia gospodarki ogólno-państwowej w zakres użytkowników małych ogródków wchodzi …
  • Nawozy azotowe

    Nie stosujemy nawozów azotowych latem i wczesną jesienią, aby przedłużając okres wzrostu brzoskwini, nie zmniejszyć jej odporności na mróz. Jedynie azot w postaci azotniaku może być zastosowany późną jesienią. Potas polepsza jakość owoców brzoskwini, oraz uodparnia i wzmacnia drzewa brzoskwiniowe. Toteż nie należy żałować brzoskwiniom …