postheadericon Masaż relaksacyjny

Wchodząc na stronę https://www.moment.pl, wystarczy, że wybierzesz określone miasto i ruszysz np. na masaż relaksacyjny. Ten rodzaj cieszy się coraz większą popularnością, a co za tym idzie, powstaje coraz więcej zakładów, świadczących usługi w tym zakresie.  W wielu gabinetach kosmetycznych jest to nowa pozycja w ofercie. Oczywiście istnieje wiele technik, które wbrew pozorom bardzo się od siebie różnią, a nasz wybór zależy bardzo często od wolnego czasu, jaki posiadamy.

Masaż relaksacyjny i jego rodzaje

Istnieje wiele technik tego rodzaju wypoczynku, które wbrew pozorom znacznie się od siebie różnią. Niektóre cieszą się większą popularnością, a inne to dopiero nowość na naszym rynku. Do najpopularniejszych technik należą:

 • Masaż relaksacyjny klasyczny

 

Istnieje możliwość przeprowadzenia go na całym ciele, jak i na konkretnej części. Ma na celu poprawienie krążenia oraz przyśpiesza proces przemiany materii. Wykonywany jest przy pomocy całych dłoni oraz kciuków.  Pod wpływem tych działań ciało staje się odprężone.

 

 • Masaż relaksacyjny czekoladowy

Ten masaż kształtem przypomina klasyczną technikę masażu. Odbywa się jednak przy pomocy kremów oraz olejków powstałych na bazie czekolady.  Istnieje teoria, że zapach czekolady podnosi poziom wydzielanych endorfin, czyli stajemy się bardziej radośni.

 • Masaż ujędrniający

 

To coraz częściej wybierana forma masażu przez kobiety praktycznie w każdym wieku. Całość polega na rozbijaniu tkanki tłuszczowej na mniejsze cząsteczki, co ma wpływ na szybsze spalanie jej w czasie ćwiczeń czy innego rodzaju aktywności fizycznej.

Masaż relaksacyjny z pewnością pozwoli nam na chwilę odprężenia zarówno dla całego naszego ciała, jak i głowy.

więcej informacji na stronie: https://www.moment.pl/spa-i-masaz

Comments are closed.

 • Woda

  Woda jest niezbędna do powstawania i utrzymywania się w glebie roztworów, które dostarczają roślinom składników pokarmowych w postaci soli: azotu, fosforu, potasu, wapnia, magnezu i innych. Woda znajdująca się w glebie dzięki zawartości dwutlenku węgla ma zdolność rozpuszczania związków trudno rozpuszczalnych i ułatwia roślinom pobieranie …
 • Brzoskwinie pod murami

  Przy prowadzeniu brzoskwiń pod murami, stosować należy naturalną formę wachlarzową, lub też uprawiać je jako drzewa nie formowane, rozpinane na ścianach. Trzeba bowiem stwierdzić, że w Polsce spotykamy cały szereg niewykorzystanych ścian, murów, czy parkanów. Należy je w pierwszym rzędzie obsadzić winoroślą szlachetną, która pod …
 • Cebula perlowka i szczypiorek

  Jest to drobna cebulka plenna, zimująca również w ogrodzie, nadająca się na wszystkie konserwy i przetwory. Zwykle sadzimy ją jako poplon w sierpniu i wrześniu w rzędy co 20 cm, a co 15 od siebie. Przed mrozami wyrastają z posadzonych cebulek listki, które w zimie …