postheadericon Masaż relaksacyjny

Wchodząc na stronę https://www.moment.pl, wystarczy, że wybierzesz określone miasto i ruszysz np. na masaż relaksacyjny. Ten rodzaj cieszy się coraz większą popularnością, a co za tym idzie, powstaje coraz więcej zakładów, świadczących usługi w tym zakresie.  W wielu gabinetach kosmetycznych jest to nowa pozycja w ofercie. Oczywiście istnieje wiele technik, które wbrew pozorom bardzo się od siebie różnią, a nasz wybór zależy bardzo często od wolnego czasu, jaki posiadamy.

Masaż relaksacyjny i jego rodzaje

Istnieje wiele technik tego rodzaju wypoczynku, które wbrew pozorom znacznie się od siebie różnią. Niektóre cieszą się większą popularnością, a inne to dopiero nowość na naszym rynku. Do najpopularniejszych technik należą:

 • Masaż relaksacyjny klasyczny

 

Istnieje możliwość przeprowadzenia go na całym ciele, jak i na konkretnej części. Ma na celu poprawienie krążenia oraz przyśpiesza proces przemiany materii. Wykonywany jest przy pomocy całych dłoni oraz kciuków.  Pod wpływem tych działań ciało staje się odprężone.

 

 • Masaż relaksacyjny czekoladowy

Ten masaż kształtem przypomina klasyczną technikę masażu. Odbywa się jednak przy pomocy kremów oraz olejków powstałych na bazie czekolady.  Istnieje teoria, że zapach czekolady podnosi poziom wydzielanych endorfin, czyli stajemy się bardziej radośni.

 • Masaż ujędrniający

 

To coraz częściej wybierana forma masażu przez kobiety praktycznie w każdym wieku. Całość polega na rozbijaniu tkanki tłuszczowej na mniejsze cząsteczki, co ma wpływ na szybsze spalanie jej w czasie ćwiczeń czy innego rodzaju aktywności fizycznej.

Masaż relaksacyjny z pewnością pozwoli nam na chwilę odprężenia zarówno dla całego naszego ciała, jak i głowy.

więcej informacji na stronie: https://www.moment.pl/spa-i-masaz

Comments are closed.

 • Ogród wersalski

  Wersal, jeden z najbardziej znanych w Europie założeń pałacowo-ogrodowych położony jest nieco ponad 20 km. Od stolicy Francji – Paryża. Budowę Wersalu rozpoczęto w roku 1668, rozległe i niezwykle ambitne przedsięwzięcie zajęło najbliższe kilkadziesiąt lat. Wersal miał być najpiękniejszym, największym kompleksem pałacowo – ogrodowym ówczesnej …
 • Brzoskwinie rozpinane przy ścianach

  Do niedawna panowało w Polsce przeświadczenie, że brzoskwinie możemy uprawiać jedynie rozpinane przy ścianach południowych, murach, czy płotach. Obecnie wierny, że lepiej się one czują rosnąc swobodnie jak inne drzewa. Niemniej niektóre odmiany późne, jak Królowa Ogrodów, Plenna z Kew pewniej dojrzewają i piękniej się …
 • Krzewy ozdobne

  W małych ogródkach przeważnie nie mamy miejsca na drzewa ozdobne, jeżeli jednak możemy sobie na to pozwolić, to na pewno pomyślimy o krzewach ozdobnych. Duże zastosowanie w naszym ogródku mają krzewy mogące służyć jako żywopłoty. Podnoszą one piękno i zaciszność ogródka, a także chronią od …